Jdi na obsah Jdi na menu
 


HISTORIE 2013

 8.11.2013

Bylo doplněno album Dolní Třebonín o nové minerály a fotku z lokality. Časem ještě přidám vltavínovou lokalitu Krasejovka.

14.10.2013

V sobotu jsem byl na vltavínech s kamarádkou Petrou. Byly jsme u Nesměně, Holkova, Milíkovic a D.Třebonína. Každý jsme si našli jeden hezký sbírkový vltavín a několik střípků. Já jsem celkem našel 24 a Petra 9 vltavínů. Jsou doplněny fotoalba Nesměň a Milíkovíce. Několik alb je přefoceno. Dále přibudou lokality Plástovice, Strpí a Babice.

30.09.2013

Minulý týden jsem měl celkem nabitý kameny. V týdnu jsem byl v Písku, kde jsem chodil na výpravy s místním sběratelem Zdeňkem Šrotem. Dvakrát jsme byly v lomu U Obrázku, kde jsme si každý našli beryl. Zdeněk měl na beryly větší štěstí a našel jich několik. Také jsme se koukli na vltavínová naleziště u Strpí a Radomilic. Dále jsem byl u Malenic a opět na vltavínech se sběratelem vltavínů panem Kozelkou. Navštívily jsme lokality Babice a Plástovice. Bohužel nám zrovna nevyšlo ideální počasí. V sobotu jsem byl celý den na vltavínech spolu s začínající sběratelkou Petrou z jižních Čech. Hledaly jsme u Besednice, D.Lhotky, Chlumu a Nové Hospody u Vrábče. Celkem jsme našli 20 menších vltavínů a na závěr dne, jsme se koukli i na opály u Bohouškovic.

03.jpg

                         vltavín ze Strpí                                                       nález z Plástovic

17.09.2013

Včera jsem byl na vltavínových lokalitách ve Vrábči a okolí. Byly doplněny fotky z lokality a nálezy do fotoalba Vrábče.

7.09.2013

Dnes jsem byl s M.Kubištou na lokalitě s výskytem drobných granátů u Vyššího Brodu. Dále jsme se byli podívat na nedaleký kus pegmatitu se skorylem, zrny apatitu a granátu. Už jsem si pořídil fotoaparát a jelikož fotí celkem dobře, postupem času přefotím všechny fotoalba.

img_0046.jpg

             granáty velikosti několika mm                                       zrno apatitu 1 cm

29.07.2013

Bylo přidáno fotoalbum Milíkovice. Časem naleziště i popíšu a přidám do lokalit. U všech vltavínových lokalit byly smazány mapky. Myslím že nemusím vysvětlovat proč... Smutnou zprávou je, že jsem přišel o foťák, což mi značně brání v tvorbě stránek.

13.06.2013

Tento týden jsem byl dvakrát na vltavínech u Vrábče a Korosek. Poslední dobou jsem hledal často vltavíny díky vydatným dešťům, které už zřejmě nebudou tak často. Časem doplním fotoalbum Vrábče a přidám lokalitu Koroseky.

p6100244--1-.jpg

5.06.2013

Dnes jsem byl na vltavínech v lokalitách Chlum, Nesměň a Besednice. Celkem jsem našel 9 malých vltavínů a jeden hezký ježkovitý vltavín. Brzy doplním fotky a přidám slíbené lokality.

p6050227.jpg

          vltavínový ježek, Besednice-Ježkovna

3.06.2013

Dnes a v sobotu jsem byl na vltavínech u D.Třebonína a Milíkovic. Cestou zpátky na vlak, jsem našel několik minerálů v pegmatitu.

p6030216.jpg

               vltavínová kapka z D.Třebonína

27.05.2013

V sobotu jsem byl s panem M.Prchalem na výletě za kameny. Podívali jsme se na staré haldy u Rudolfova, kde se ve středověku dobývala stříbrná ruda. U Rudolfova jsme byli ještě u nečiného lomu, kde se nachází výchoz pegmatitu s berylem. Dále jsme zajeli k Ševětínu, kde se dřív našli pyrity v opuštěném lomu. Nakonec jsme se byli podívat na pole s vltavíny u D.Třebonína a Milíkovic, potom i k místním pegmatitům. Časem doplním album D.Třebonín a budou přidány lokality Rudolfov, Milíkovice, Dolní Třebonín (vltavíny).

p52501622.jpg

              nalezený vltavín - D.Třebonín                                            eklogit z Holkova

p52501561.jpg

               pan Prchal v lomu v Ševětíně                                             pole se štolou 

15.05.2013

Včera byla přidána lokalita a fotoalbum Malenice. K lokalitě jsem vložil pouze orientační mapku, bez vyznačení naleziště. Dost jsem bloudil než jsem lokalitu našel a ani nevím přesně, kde jsem vlastně byl.

11.05.2013

V tejdnu jsem byl v Písku. V Píseckých horách jsem byl pouze u Ptáčkovny, V Živci U Obrázku a u Údraže. Našel jsem drobný krystal berylu,bertrandit a několik pěkných růženínů. Dále jsem byl u Malenic na legendárních almandinech, kterých jsem našel celkem dost. Měl jsem v plánu okouknout vltavínová naleziště v okolí Protivína a Písku.Až na jedno pole, které bylo suché a prošlé, byly všechna pole zarostlá. Ještě jsem byl u Jehnědna, kde se našlo několik vltavínů, při krajích těžby keramických jílů. Já jsem ale žádný nenašel. Časem doplním fotoalbum Písecké hory a přidám lokalitu Malenice.

p50800911.jpg

         těžba keramických jílů u Jehnědna                         vltavínový štěrk přímo v Písku

5.05.2013

Byla doplněna fotoalba Bohouškovice a Nová Ves.

30.04.2013

V neděli jsem byl na společné výpravě s M.Prchalem. Ráno jsme jeli do Bohouškovic, kde je čerstvě zorané pole a jsou zde perfektní podmínky pro sběr minerálů. Po vydařených Bohouškovicích jsme zajeli ještě ke Chmelné a odtud k Nové Vsi, která mě velice zklamala. Pegmatit je zde nově zavezený navážkou a už se zde nedá skoro nic najít. Dále jsme vyrazili do Chvalovic na další lithný pegmatit. Cestou domu jsme se zastavili na lokalitě zkamenělých dřev a projeli některá vltavínová naleziště. Bohužel na vltavíny nebyly dobré podmínky na sběr. Časem doplním alba Bohouškovice, Nová Ves a bude přidána lokalita lithného pegmatitu u Chvalovic. 

p4300070.jpg

                                          opály z Bohouškovic

27.04.2013

Byla přidána nová rubrika - Videa. Zde budou k vidění některé mé nálezy a vybrané lokality. Videa jsou točeny pouze fotoaparátem, tak se omlouvám za kvalitu.

23.04.2013

V neděli jsem byl na nalezištích v okolí Vyšebrodska. Navštívil jsem naleziště ametystu u Hodoně, pegmatit s granáty u Dobřína a u Lipové, kde se našlo několik berylů. Všechny naleziště už jsou bohužel velmi zašlá a vysbíraná. Malá možnost kde něco najít je zatím Dobřín.

p4210052.jpg

              rozkopaný pegmatit u Dobřína

22.04.2013

V sobotu jsem byl na pegmatitu u D.Třebonína a na vltavínových polích kolem Milíkovic i Krasejovky. Na pegmatitu jsem se moc dlouho nezdržel, hlavní cíl výpravy byly pole s vltavíny. Ač pole vypadaly krásně, byly už od podzimu vysbírané. Až na dva malé beryly jsem tedy nic nenašel.  Zítra se zde zmíním o nedělním průzkumu vyšebrodských lokalit.

p42100491.jpg

                  beryl 1,5 cm -D.Třebonín                                                      Krasejovka

16.04.2013 

Dnes jsem byl na prohlídce v okolí Čertovy stěny. Údajně je odtud uváděn apatit, který jsem neobjevil. Až na několik andalusitů v křemenných žilách a hrubozrnou žulu se skorylem, jsem nic zvláštního v této oblasti nemašel. Cestou zpátky jsem se zastavil v bývalé štěrkovně, kde byly známky činosti nějakých kopáčů. Už předtím jsem zde našel zrna safíru v andalusitu. Dnes jsem tam našel dva andalusity s drobnými safíry.

p41600401.jpg

11.04.2013

Byl přidán článek o vyšebrodském pegmatitu.

p4100011.jpg

10.04.2013

Dnes jsem byl na pegmatitu s beryly u Vyššího Brodu. Brzy napíšu krátký článek o nalezišti a vložím několik fotek pegmatitu i berylů.

27.01.2013

Pokud Vám vadí reklamy na stránkách a používáte prohlížeč Mozilla Firefox, doporučuji Vám tuto instalaci do aplikace Firefox -https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/adblock-plus/ 

Plug-in adblock plus je možno nainstalovat i do prohlížečů Google Chrom, Opera nebo jiných.

4.01.2013

Byl přidán příspěvek HISTORIE 2012, kde jsou zapsány novinky z minulého roku. Doufám že tento rok bude na kameny více času než rok minulý.